Inteligentny Dom

Forum poświęcone ludziom którzy interesują się tym tematem,mają wiedze na ten temat,ludziom którzy chcą taką wiedze posiąść,ludziom którzy się chętnie podzielą swoimi doświadczeniami z innymi.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-07-15 15:07:08

maruspl

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 76
Punktów :   

FHT 80b Regulator temperatury

Regulator temperatury FHT 80b musi być montowany w każdym pomieszczeniu gdzie oddzielnie chcemy regulować temperature. Zaprogramowanie tego urządzenia jest proste i każdy z tym może sobie poradzić. Regulator może sterować 8 termostatami zamontowanymi na kaloryferach oraz do niego mogą być rownież podpięte tak zwane czujniki okien. W sytuacji kiedy otwieramy okno ogrzewanie zostaje automatychnie wyłączone a po zamknięciu uruchomione na nowo. W urządzeniu możemy każdy dzień osobno zaprogramować i dowolnie zmieniać. Urządzenie te natomiast przesyła wszystkie informacje automatycznie do FHZ 1000 czyli naszej centrali.Regulator jest zasilany bateriami które wystarczają na min.  2 lata. Ważnym punktem jest lokalizacja tego regulatora w pokoju i tu trzeba sie zastanowić. Najlepiej żeby to był punkt jak najbardziej neutralny taki gdzie nie pada słonce na niego, nie za blisko okna albo urządzeń które wydzielają dużo ciepła najlepiej jakąś wewnętrzną ściane naszego domu albo mieszkania. Oczywiście przy zakupie są odpowiednie baterie inklusiv. Cena takiego regulatora waha się w granicach 40 Euro  a często można rownież kupić w komplecie z jednym termostaten za 50 Euro.Chcę dodać że nie musimy od razu kupić wszystkie urządzenia dla naszego mieszkania czy domu możemy zacząć od jednego pokoju a nastepnie w razie potrzeb rozszerzać nasz system aż pewnego dnia cały dom zostanie wyposarzony w takie systemy.   

                                               http://www.mawo-solarteur.de./Images2/I018.jpg

Offline

 

#2 2010-11-05 22:39:05

ahmet

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Witam

Jak sie cieszę że w końcu trafiłem na to forum.
Wreszcie jakieś sensowne opisy poszczególnych części systemu FHZ - super robota maruspl.
Cieszę sie z tego względu że dopiero zaczynam moją przygodę z tym systemem.
Jestem posiadaczem zestawu regulator temperatury + termostat firmy AURATON 80B TX RX - i szczerze powiem że to naprawdę jest wygodne - zwłaszcza jak ma sie małe dziecko - i nie trzeba latać i kręcić zaworami (chcę w przyszłości założyć w każdym pokoju takie zestawy).
Widzę że firm które takie zestawy sprzedają nawet na naszym rynku jest kilka Auraton, Euroster (ale te firmy chyba dopiero zaczynają przygodę z tym systemem - nie ma w ich ofercie całej reszty podzespołów) Conrad ( tu jest prawie wszystko do tego systemu ale to jest chyba niemiecki dostawca)
Niestety na razie mam tylko jeden taki zestaw ale na dniach mam zamiar kupić następny ale dodatkowo wyposażony w czujnik na okno.
I teraz mam mały problem wyczytałem na forum że regulatory sa w trzech wersjach - niestety mój nie pokazuje aktualnej temperatury ale z tego co wyczytałem ma możliwość komunikacji z centralą - gdzie można kupić taki który ma obie te funkcje?
Druga sprawa z tego co zrozumiałem centrala FHZ 1000 ma te same możliwości co regulator temperatury - wiec gdybym miał w przyszłym czasie rozbudowywać system to i tak lepiej do jednego pokoju (np salonu) kupić FHZ 1000 + termostat?
I trzecia sprawa czy te wszystkie nazwijmy to zestawy oferowane przez różnych producentów są kompatybilne?
Bo pytałem w 2 firmach o to cy są kompatybilne ale żadna z firm nie potwierdziła czy tak czy nie.
Od jednej z firm dowiedziałem sie że niby ich produkt jest produkowany w innej fabryce niż konkurencji i nie wie czy są. Trochę to dziwne bo obudowy są takie same, obsługa taka sama, i wszystkie zestawy nadają na tej samej częstotliwości?
Mam nadzieję że ktoś już miał taki problem i może na moje pytania odpowiedzieć.

Offline

 

#3 2010-11-06 18:17:13

maruspl

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 76
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Czesc Ahmet,
na poczatku witam na moim forum i ciesze sie ze je tak pozytywnie oceniasz. Zalozylem je przed rokiem i dopiero teraz zaczynam zauwazac ze coraz wiecej ludzi interesuje sie tym tematen w polsce i dobrze bo ceny energii rosna. Wracajac do tematu :System FHZ zostal wymyslony przez niemiecka firme ELV ktora jest rowniez jedna z najwiekszych w niemczech firm wysylkowych w tematyce Elektronika. System ten istnieje juz przeszlo 10 lat i sprawdzil sie w swojej niezawodnosci. Jak juz zauwazyles wiele firm sprzedaje ten produkt pod sowja nazwa ale jest zawsze ten sam protokol nadawania. Niektore firmy wprowadzily male modifikacje jak np: firma Conrad w regulatorze FHT 80B-2 mozliwosc wyswietlania obu temperatur o ktorych pisales. Centrala sterowania FHZ 1000 rzeczywiscie ma mozliwosc  sterowania jak regulator temperatury. Z moich doswiadczen wynika ze niezaleznie jakiej firmy kupisz komponenty wszystkie beda se soba dzialaly bo jak juz wyzej pisalem protokol nadawania jest ten sam i czestotliwosc nadawania rowniez. Odpowiadajac na twoje pytanie musisz kupic regulator temperatury FHT 80B-2 firmy Conrad .Tylko ten ma obie te funkcje. Ten produkt ktory ty kupiles jest to tak zwany OEM produkt a wiec Polska firma kupuje je w niemczech w duzych ilosciach i sprzedaje pod swoja nazwa.Wiele firm handlowych na swiecie tak robi. Z ciekawosci napisz ile kosztowal cie ten komplet. Mysle ze odpowiedzialem na wszystkie twoje pytania a jezeli nie to prosze dalej pytac. Serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

#4 2010-11-06 22:01:15

ahmet

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Dzięki maruspl za szybka odpowiedz :-)))
Teraz już wiem czego szukać - na początek chciałem kupić produkt polski z polską instrukcją - dlatego auraton.
Teraz najchętniej kupił bym ELV bo na ebayu są dobre ceny zestawów nawet na 2-3 pokoje i Conrad też ma fajne ceny -tylko te opisy to jakaś tragedia ( wiem że to niemiecka firma ale jak sie zakłada polską stronę Conrad.pl to dobrze by było wstawić pdf-y po polsku a nie po niemiecku i węgiersku). Dlatego jeszcze raz dziękuję za opisy poszczególnych komponentów - przynajmniej każdy wie z czym to sie je :-)) .
Co do ceny to 230 pln za jeden regulator i jeden termostat w zestawie + koszty przesyłki ( nie będę podawał dokładnego linku sklepu bo nie wiem czy to dozwolone - ale nie jest ciężko znaleść) myslę że to dobra cena - ale są lepsze :-)
Ale najlepsze jest to że w firmie Auraton jak by ktoś chciał taki zestaw kupić to kosztuje 245 neto.

Offline

 

#5 2011-11-18 10:41:41

Robert

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Witam,
Mam parę pytań odnośnie systemu a mianowicie mam 6 pomieszczeń w kazdym po jednym grzejniku, skoro centrala  FHZ 1000 ma możliwość obsługi 15 głowic termostatycznych to czy jest konieczność zakupu do każdego pomieszczenia dodatkowo regulatora?
Nigdzie nie znalazłem dokładnego opisu działania systemu ... rozumiem, że jeśli np. spadnie temperatura w jednym pomieszczeniu poniżej ustawionej na głowicy termostatycznej to w pozostałych pomieszczeniach głowice pozamykają zawory grzejników i zoztanie dogrzane tylko to jedno pomieszczenie ?
Interesuje mnie też jaka jest histereza (różnica załącz/ wyłącz)  FHZ 1000, tylko w systemie to raczej chyba ten parametr potrzebny jest dla głowic lub regulatorow pokojowych.

pozdrawiam

Offline

 

#6 2011-12-19 08:07:24

WojtekMR

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

podbijam pytanie Roberta:
czy jeżeli chcę sterować temperaturami w kilku pomieszczeniach za pomocą centralki to potrzebuję regulatorów  do każdego pomieszczenia? tzn. rozumiem głowica nie posiada termometru? pytam bo w sumie po co kupować zbędne elementy
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez WojtekMR (2011-12-19 08:14:04)

Offline

 

#7 2011-12-30 11:31:47

maruspl

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 76
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Czesc Robert ,
na poczatku witam na moim skromnym forum. Ostatnio nie mam zbytnio czasu zeby na wszystkie pytania odpowiadac bo czesto podrozuje do afryki. Projektuje tam duze parki sloneczne w Mali i Nigerii. A co do twojego pytania. centrala sterowania ma oczywiscie rowniet czujnik temperatury i w pomieszczeniu gdzie ja zamontujesz nie potrzebujesz dodatkowego FHT 80b ale w innych pomieszczeniach oczywiscie tak. Caly sens tego systemu jest  aby moc w roznych pomieszczeniach utrzymywyc rozne temeperatury i w roznych okresach czasu.Np. w lazience  chce miec temperature 23 °C od godz. 6 rano do 9 potem wszyscy wychodza z domu a wiec po co utrzymywac ta temperature na  tym poziomie skoro nikogo nie ma w domu. W FHT 80b mozesz zaprogramowac ze po godz 9 temperatura np. do godz 17 ma byc utrzymywana na poziomie 20 °C a od godz 17 znowu wzrosnac do 23°C. Jak wroca wszyscy do domu to nikt nie zauwazy ze ta temperatura przez kilka godzin byla nizsza. Jak czytales uwaznie moje forum to 1 stopien C to oszczednac przeszlo 20 % energii. W taki sposob mozesz temperaute kazdego pomieszczenia regulowac jak chcesz pod potrzeby domownikow na caly tydzien. Serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

#8 2019-09-16 14:36:11

bestmed90

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2019-09-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: FHT 80b Regulator temperatury

Offline

 
Katalog SEO Regulamin Katalogu stron WFE Zgred Katalog stron motonews katalog stron Mein Banner

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl