Inteligentny Dom

Forum poświęcone ludziom którzy interesują się tym tematem,mają wiedze na ten temat,ludziom którzy chcą taką wiedze posiąść,ludziom którzy się chętnie podzielą swoimi doświadczeniami z innymi.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-10-22 23:20:46

maruspl

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 76
Punktów :   

HM-CC-TC Regulator temperatury

HM-CC-TC Regulator temperatury. Regulator temperatury HM-CC-TC jest rozwiniętą wersją znanego i już opisanego na naszym forum regulatora temperatury FHT 80B. Dlatego zajmę się tym co nowe. Podstawowa różnica to system nadawania jak już wiecie w systemie HomeMatic każde urządzenie jest nadajnikiem a zarazem odbiornikiem czyli komunikacja odbywa się w obu kierunkach za pomocą protokułu BidCos natomiast w systemie FHZ tylko w jednym kierunku. Na pewno niektórzy z was zadają sobie pytanie gdzie leży różnica. System FHZ działa od 2002 roku i jest bardzo stabilnym systemem sam go używam i mogę tylko to potwierdzić ale jeśli istnieje możliwość system jeszcze bardziej zabezpieczyć to dlaczego nie. Mały przykład: regulator temperatury wysyła rozkaz do termostatu o zamknięcie zaworu.W systemie HomeMatic termostat potwierdzi przyjęcie rozkazu i je wykona natomiast w systemie FHZ regulator nie wie czy rozkaz dotarł do termostatu. Tyle na temat protokułu przejdżmy do dodatkowych funkcji w tym regulatorze. Na pewno ułatwieniem jest podświetlanie wyświetlacza czego w poprzedniku nie ma ale jakoś mi to nigdy nie przeszkadzało ale na poważnie interesującym ułatwieniem jest możliwość ustawienia na wyświetlaczu aktualnej temperatury albo temperatury jaką chcemy mieć w danym pomieszczeniu. Najważniejszym dodatkiem jest wskażnik pomiaru wilgotności. Nie wiem jak wy ale ja mieszkam w takiej cześci Europy gdzie wilgotność powietrza jest dość wysoka i tego typu informacje są ważne. Nie wiem czy wiecie ale właściwa wilgotność w domu powinna wahać się między 40 a 60%. Przekroczenie tej wartości w góre powoduje grzyb w domu i problemy zdrowotne natomiast w dół suche drogi oddechowe ponieważ w powietrzu znajduje się za dużo kurzu który wdychamy i w efekcie również szkodzimy zdrowiu. I to tyle. Jeśl macie pytania chętnie na nie odpowiem.               

                                                          http://www.maruspl.homepage.t-online.de/mediac/400_0/media/a864fab533334ef2ffff8124ac14422f.jpg

Offline

 
Katalog SEO Regulamin Katalogu stron WFE Zgred Katalog stron motonews katalog stron Mein Banner

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Hamburg